Ekonomi

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ikinci pistin inşaatı tamamlanmak üzere.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın kapasitesini iki katına çıkaracak 2. pistin inşaatı tamamlanmak üzere. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun yarın Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yeni pist inşaatında inceleme yapması ve sürece ilişkin basın açıklaması yapması bekleniyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın kapasitesinin iki katına çıkarılarak yolcu kapasitesinin 30 milyondan 70 milyona çıkarılması planlanan 2. pistin inşaatı tamamlanmak üzere. İkinci pistle birlikte havalimanına yeni bir terminalin de eklenmesi planlanırken, bakım tesisleri doğrultusunda inşa edilecek bu terminalle yolcu akışının hızlandırılması bekleniyor. Yeni pistin hizmete girmesiyle birlikte eski pistin yaklaşık 6 ay süreyle bakımının yapılması planlanırken, 2024 yılının başından itibaren ise iki pistli operasyonun başlaması bekleniyor.

Bakan Uraloğlu inceleme yapacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 13 Eylül Çarşamba günü saat 12.00’de Sabiha Gökçen Havalimanı Yeni Pist inşaatında incelemelerde bulunacak. Denetimin ardından Bakan Uraloğlu, pistin üretim sürecine ilişkin basın açıklaması yapacak. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu